O nas

Aktualności

Bądź na bieżąco

Firma Gawerski powstała w 1945 roku.

GAWERSKI jest najstarszą w Polsce frimą produkującą urządzenia zabezpieczajace przed kradzieżą różnych wartości i przed włamaniem.

Wielopokoleniowa firma GAWERSKI oferuje swój potencjał wieloletnich doświadczeń i wiedzę w postaci produktów i usług w zakresie transportu, montażu i serwisu, które wykonujemy dla pełnego zadowolenia i komfortu naszych klientów.

Od 1945 r. wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy sprzęt zabezpieczeniowy w postaci drzwi skarbcowych, kas pancernych, różnych sejfów, szaf i innych urządzeń stanowiących specjalistyczne wyposażenie banków i innych firm zajmujących się przechowywaniem i przewożeniem pieniędzy.

W produkowanych urządzeniach stosujemy swoje indywidualne rozwiązania oparte na patentach i zastrzeżeniach wzorów użytkowych. Urządzenia konstruowane są zgodnie z obowiązującymi normami oraz zaleceniami Narodowego Banku Polskiego i posiadają atesty Instytutu Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie.


Dysponujemy zbiorem około półtora tysiąca zabytkowych zamków i innych akcesoriów sztuki kowalskiej, obrazującej siedem wieków kunsztu zamkarskiego. Najstarszy eksponat to zamek bramy wieży warownej z XIV wieku. Jest żelazne wieko średniowiecznego kufra wykute przez anonimowego kowala - jedno przekręcenie klucza w tym zamku-labiryncie uruchamia jednocześnie jedenaście rygli. Armatka sprzężona z ruchem drzwi sejfu także stanowiła nie lada obronę - w momencie otwarcia sejfu złodziej dostawał strzał prosto w pierś. Klucze przeróżnych kształtów i typów zadziwiają - np. ponad półmetrowy klucz do jednej z bram miejskich w Gdańsku - Bramy Nizinnej.

Awaryjne otwarcia: tel. +48 602 753 453

Nasz doradca udzieli Ci pełnej informacji